• Sprawni Razem

„SPRAWNI RAZEM”

Głównym celem działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni-Razem”, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, czyli wśród uczniów oraz absolwentów szkół specjalnych.

Sekcja sportowa działająca w naszej placówce w ramach „Sprawni Razem” obejmuje swoim działaniem uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej  i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Opiekunem sekcji jest nauczyciel wych. fiz. Paweł Tażbirek.

Od wielu lat bierzemy aktywny udział w zawodach sportowych o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim odnosząc sukcesy np.

• Mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce nożnej
          • Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych
          • Mistrzostwa Dolnego Śląska LA
          • Mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce koszykowej
          • Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej

Uczeń ZSZ Marcin Dufrat będzie reprezentował szkołę  na Mistrzostwach Europy w piłce Ręcznej w Portugalii w październiku 2014r.

Startujemy w zawodach masowych organizowanych przez inne Związki i Stowarzyszenia w Trzebnicy i na Dolnym Śląsku