Deklaracja Dostępności
Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy
Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do podmiotowej strony internetowej Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy https://soswtrzebnica.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: 18.02.2014.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21.10.2021..
Status pod względem zgodności:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Treści niedostępne:- filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
- zdjęcia z wydarzeń i imprez nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,
- dokumenty zapisane w formacie PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- część plików nie jest dostępna cyfrowo.
Wyłączenia:
- na stronie znajdują się dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne opublikowane przed dniem 23.09.2018.
Skróty klawiaturowe:
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:
Deklarację sporządzono dnia: 30.03.2021.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest Maria Płuciennik: soswtrzebnica@wp.pl
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 713120740. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej do:
- Organ nadzorujący: Starosta Powiatu Trzebnickiego
- Adres: ks. Wawrzyńca, Bochenka 6, 55-100 Trzebnica
- E-mail:powiat@powiat.trzebnica.pl
- Telefon: 71 387 95 01
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich:
Dostępność architektoniczna
Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych jest placówką oświatową prowadzącą zajęcia dla dzieci i młodzieży zniepełnosprawnością intelektualną i ze sprzężeniami (autyzm, niepełnosprawność ruchowa). Ze względu na specyficzne potrzeby uczniów i wychowanków, dostępność architektoniczna placówki jest dostosowana do ich potrzeb. Wejście do budynku jest wyposażone w podjazdy oraz drzwi wejściowe ręcznie otwierane szerokości 130 cm. Wewnątrz budynku znajdują się szerokie korytarze,wyposażone w pochwyty, szerokie schody wyposażone w poręcze. Ze względu na różnicę poziomów na parterze zainstalowana jest pochylnia, a pomiędzy piętrami można przemieszczać się za pomocą windy, w pełni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy składa się z jednego budynku głównego szkoły:
- Do budynku szkoły prowadzi jednowejście główne, które posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych,
- Budynek szkoły składa się z dwóch kondygnacji: parteru i pierwszego piętra, na parterze ze względu na różnicę poziomów zainstalowana jest pochylnia,
- Pomiędzy piętrami można przemieszczać się za pomocą windy
- Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze
- Przed placówką znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami postojowym dla osób niepełnosprawnych.
- Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych: na parkingu przed budynkiem Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe są na ulicy Nowej. Parkingi są bezpłatne.
Udogodnienia:
- wejście do budynku Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicyz poziomu terenu;
- na terenie szkoły, na parterzetoaleta dla osób niepełnosprawnych;
- czytelnie oznaczone drogi ewakuacyjne;
- winda dostępna z poziomu parteru, wejścia do budynku
- do budynku szkoły może wejść osoba niepełnosprawna z psem asystującym i z psem przewodnikiem.
Utrudnienia:
- w jednym miejscu placówki znajdują się schody bez możliwości ominięcia
Inne informacje i oświadczenia:
Deklarujemy chęć osiągnięcia wyższego poziomu dostosowania do osób niepełnosprawnych.