• WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

• Dnia 08.12.2022 r. w ramach świętowania mikołajek, został zaproszony Teatrzyk Kropa z przedstawieniem „Harcować zaczyna z bieguna drużyna”. Po spektaklu uczniów odwiedził Św. Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Całość została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia Troska a osobą odpowiedzialną za organizację był Rafał Chrobok.

• WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI

• Coraz bliżej Święta…a my (klasa II-III B SP, IV C i GET I ORW)w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia, wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Bombki w Miliczu, gdzie czekało nas mnóstwo atrakcji. Wzięliśmy udział w projekcji filmu „ Epoka Lodowcowa-Mamucia gwiazdka”oraz w interaktywnej lekcji muzealnej. Trafiliśmy również do zachwycającej Komnaty Bombki skrzącej się tysiącami szklanych kul. Tam czekało nas ważne zadanie-odnalezienie magicznych bombek. W programie wizyty był również warsztat zdobienia bombek i pierników oraz pisanie listów na poczcie Krainy Wyobraźni. Bardzo dzękujemy Stowarzyszeniu Troska oraz rodzicom za wsparcie finansowe naszej wycieczki, którą zorganizowała Pani Agnieszka Książkiewicz. DZIĘKUJEMY

• ŚWIĄTECZNA PIOSENKA DLA EUROPY

• 9 grudnia 2022 r. w naszej placówce odbył się II Międzyszkolny Festiwal „Świąteczna Piosenka dla Europy” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak oraz przy finansowym wsparciu Stowarzyszenia TROSKA.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Z zaproszenia organizatorów skorzystały: Zespół Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wąsoszu.

Wykonawcy zaprezentowali utwory o tematyce zimowo - świątecznej w języku polskim lub dowolnym języku obcym. Ich występy oceniane były przez jury w składzie: Sekretarz Powiatu Trzebnickiego Pani Iwona Kurowska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu Pani Justyna Dąbrowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebnicy Pani Mirella Skaczyło oraz  przedstawiciel Rady Pedagogicznej Pani Dorota Tabor. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności estradowe w trzech kategoriach wiekowych; uczniowie szkół podstawowych z klas I-IV oraz z klas V- VIII.
            W trzeciej kategorii na scenie pojawili się wykonawcy ze szkół ponadpodstawowych.

Prezentacje wykonawców były różnorodne. Każdy uczestnik oczarował publiczność oryginalną interpretacją wybranego utworu oraz ogólnym wyrazem artystycznym. Widownia i jury podziwiali nie tylko piękny śpiew, ale także interpretację utworu, żywiołowość wykonania, ruch sceniczny, opanowanie języka obcego, a także współpracę z akompaniatorem. Niektóre występy zachwyciły szczególnie, czego potwierdzeniem były przyznane nagrody i wyróżnienia.

Zwyciężczynią konkursu w kategorii szkoła podstawowa klasa I-IV została reprezentantka Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Julia Jurczyszyn. W kategorii klas V- VIII najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie, Emilia Koziarska. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Adam Grzymek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za unikalne walory popisów wokalnych. Młodzi wykonawcy zaprezentowali wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Obok zdrowej rywalizacji, imprezie towarzyszył uśmiech, radość, świetna zabawa a przede wszystkim dało się odczuć magiczną atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NAGRANIE Z TRANSMISJI ONLINE

• REKOLEKCJE ADWENTOWE

• W dniach 28-29 listopada odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe, które poprowadził znany rekolekcjonista KS. Jerzy Morański. Był to czas pełen zadumy nad Słowem Bożym i radości. Uczestnicząc w rekolekcjach uczniowie mieli okazję przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.