• WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

• W dniu 9 maja uczniowie naszej Placówki brali udział w wycieczce do JuraParku w Krasiejowie. .Celem wycieczki było poznanie przez uczniów prehistorycznego świata dinozaurów. Dzieci miały okazję zobaczyć prawie 70 gatunków gadów i płazów. Dzieci zwiedziły Pawilon Paleontologiczny, gdzie mogły stąpać po szklanej powierzchni, przez którą zobaczyły skamieniałości płazów i gadów. Wiele emocji dostarczył uczniom seans w kinie 5D oraz wizyta w Oceanarium Był też czas na wspólny posiłek oraz wspólne spędzanie czasu na terenie parku.

Piękna pogoda oraz radosny nastrój towarzyszył wszystkim przez całą wycieczkę. Wycieczka została zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej „Aktywni-kulturalni” oraz programu profilaktycznego „Wystaw rogi na nałogi”- edycja 16.

• III POWIATOWE FORUM DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

• 8 maja Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych im. Marii Grzegorzewskiej był organizatorem III POWIATOWEGO FORUM dla Rodziców i Nauczycieli. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Pani Małgorzata Matusiak - Starosta Powiatu Trzebnickiego. Hasłem przewodnim spotkania było "Zdrowie psychicznie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną". Temat jakże ważny i któremu, co bardzo cieszy, poświęca się coraz więcej uwagi w debacie publicznej. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że nasze zaproszenie przyjęli specjaliści w tej dziedzinie. Wśród nich Pani Ewa Urbanowicz - lekarz psychiatra, Pan Wiesław Mielcarski- psychoterapeuta, specjalista interwencji kryzysowej oraz Pan Krzysztof Durnaś - specjalista interwencji kryzysowej, coach. Prelegenci w swoich wystąpieniach poruszyli kwestie związane między innym: z zaburzeniami psychicznymi i rozwojowymi, w oparciu o współpracę z lekarzem psychiatrą w kompleksowej terapii dzieci i młodzieży z NI, z rozterekami rodziców dzieci i młodzieży z NI czy z kryzysami dotykającymi młodych osób i skutecznymi modelami interwencji kryzysowej.

Niewątpliwie takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń i co za tym idzie, stwarzają przestrzeń do kompleksowego działania i wspierania młodych osób.

Bardzo serdecznie dziękujemy, że zechcieli Państwo być z nami w tym dniu. Wierzymy, że "kropla drąży skalę" i obiecujemy, że nie było to ostatnie FORUM organizowane w naszej placówce. Mamy zatem ogromną nadzieję, że widzimy się z Państwem za rok. Do zobaczenia.

• MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W LEKKIEJ ATLETYCE

• 07 maja 2024r. na Stadionie Miejskim Fair Play Arena w Trzebnicy odbyły się kolejne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej w Atletyce, których współorganizatorami byli Stowarzyszenie Sportowe „Sprawni Razem” oraz Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych im. M. Grzegorzewskiej w Trzebnicy. Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Troska, które działa przy naszej placówce.

W zawodach wzięło udział 10 reprezentacji szkół: z Oławy, Wąsosza, Lubina, Kłodzka, Dobroszyc, Milicza, Kątów Wrocławskich, Wrocławia, Środy Śląskiej i gospodarze z Trzebnicy - w sumie 126 zawodniczek i zawodników.

Uczestnicy brali udział w 22 konkurencjach w 4 kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 18 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja przebiegała w atmosferze Fair Play. Gośćmi specjalnymi podczas zawodów byli: Pan Wicestarosta Janusz Szydłowski oraz Główny Specjalista Wydziału Oświaty i Zdrowia Pani Mirela Skaczyło wraz ze Współpracownikami. Po zakończeniu części sportowej na uczestników czekał poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składamy sędziom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przeprowadzenia Mistrzostw.

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM !!!

Do zobaczenia na kolejnych Mistrzostwach !

• Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczy w Trzebnicy,
          55-100 Trzebnica, ul. Nowa 1