• II FORUM DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

• 26 kwietnia w naszej placówce odbyło się już II Forum dla Rodziców i Nauczycieli, tym razem pod hasłem "AUTYZM – zrozumieć i pomóc", nad którym honorowy patronat objęła Pani Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak. Również i w tym roku zaproszenie na spotkanie przyjęli prelegenci – specjaliści w swoich dziedzinach. Wśród nich: Pani dr Anna Hildebrandt-Mrozek, Pani mgr Joanna Płuska, Pani mgr Emilia Gierulska, Pan mgr Wojciech Jabłoński oraz Pan mgr inż. Jarosław Kozioł.

Tematyka wykładów obejmowała szeroko rozumiane, multidyscyplinarne wspieranie rozwoju osób ze spektrum autyzmu, ale także sposoby, metody, formy wsparcia rodziców – jak skutecznie o siebie zadbać wychowując dziecko z niepełnosprawnością, by żyć zarówno dla siebie jak i dla niego.

Kolejny raz Forum stało się okazją do wymiany doświadczeń, wątpliwości, obaw - okazją do komunikacji między dorosłymi odpowiedzialnymi za wspieranie rozwoju dziecka.

Nadmienić należy, że koszty związane z organizacją Forum pokryte zostały z funduszy Stowarzyszenia "Troska" działającego przy Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno- Wychowawczych.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Tym Wszystkim z Państwa, którzy byli z nami w tym dniu. Mamy ogromną nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie, bo pamiętając, że „podróż tysiąca mil, zaczyna się od jednego kroku”, pragniemy wraz  z Państwem kontynuować rozpoczętą podróż. Zatem do zobaczenia za rok!

• AKCJA ŻONKILE

• 19 kwietnia br. w całej Polsce i na świecie obchodzona była 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. Nasz szkoła już po raz czwarty włączyła się do AKCJI ŻONKILE organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. #ŁączyNasPamięć.

• DZIEŃ ZIEMI

• Ekologicznie, praktycznie, ale przede wszystkim pożytecznie zaplanowaliśmy świętowanie tegorocznego MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI. Hasło, które przyświecało obchodom tego święta w tym roku to: „ ZIEMIA NA KRAWĘDZI”. Tego dnia u nas w szkole zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce ekologicznej przybliżające uczniom problemy z jakimi boryka się nasza piękna planeta Ziemia. Uczniowie rozwiązywali ekologiczne krzyżówki, wykonywali plakaty i prace plastyczne promujące ratowanie naszej planety, uczyli się segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd (teoretycznie i praktycznie). Wraz z nauczycielami porządkowali teren wokół szkoły: zbierali i segregowali śmieci, zamiatali chodniki, grabili zeschnięte liście, przekopywali rabatki, sadzili kwiaty. Wszyscy staraliśmy się, aby w naszym najbliższym środowisku było czysto i pięknie. Podczas prac towarzyszyła nam piękna, wiosenna pogoda. Uczniowie już od najmłodszych lat uczą się dbać o naszą Ziemię, co w przyszłości na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie!!!!!!

Małgorzata Żelasko, Elżbieta Walczak

• DZIEŃ OTWARTY

• 29.03.2023 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego, można było zobaczyć jak wyglądają zajęcia prowadzone przez wszystkich nauczycieli placówki. Ponadto, w tym dniu można było szczegółowo zapoznać się z ofertą dydaktyczną, wychowawczą i terapeutyczną realizowaną w naszym ośrodku.

• KONKURS "PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO"

• 28 marca 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności estradowe w czterech kategoriach. Jako pierwsi, wystąpili uczniowie szkół podstawowych z klas I-III, a następnie reprezentanci szkoły przysposabiającej do pracy.

W trzeciej kategorii, po krótkiej przerwie na poczęstunek,  na scenie pojawili się wykonawcy z klas IV – VIII szkoły podstawowej, którzy stanowili najliczniejszą 16 – osobową grupę. Konkurs zakończyli wykonawcy ze szkoły branżowej.

Naszą placówkę reprezentowali: Karolina Pieniądz, Angelika Waścińska, Magda Koszyka, Ignacy Szlęzak oraz Jakub Pukacz, pod opieką pani Marleny Hutman oraz pani Elżbiety Bagińskiej Gajdy.

Wśród wykonawców ze szkoły przysposabiającej do pracy najlepsza okazała się uczennica naszej szkoły Karolina Pieniądz, która wykonała utwór z repertuaru Ani Wyszkoni pt: Biegnij przed siebie”. Trzecie miejsce w tej samej kategorii jury przyznało Angelice Waścińskiej, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w piosence Anny Jantar pt.: „Tyle słońca w całym mieście”. Pozostali reprezentanci naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w swoich kategoriach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!