• AKCJA "SPRAW RADOŚĆ INNYM"

          • Czas na podsumowanie akcji ,,Spraw radość innym" opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Agnieszki Książkiewicz. Akcja dotyczyła zbiórki książek dla dzieci przebywających w Klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Bardzo dziękuję za przyniesienie książek pani Marioli Eilmes , pani Stanisławie Grzegorczyk pani Ewie Boreckiej pani Katarzynie ŚwiatłowskiejFilipowi Kozakowi i jego mamie Ewie Następniak Karolinie Pieniądz ,Adamowi Łysakowskiemu i jego rodzicom , pani Gabrieli i pani Evgeni Chuvpylo, która zakupiła upominki dla dziesięciu dzieciaczków.

            Zebrane dary zostały przewiezione do Wrocławia do Fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorabami nowotworowymi. Jako organizatorka tej zbiórki dziękuję wszystkim którzy wzięli w niej udział i pani dyrektor Lili Zajaczkowskiej za udostępnienie busa i pana Zbyszka , co nam umożliwiło przewiezienie darów do Wrocławia.

            PAMIĘTAJCIE DOBRO POWRACA

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA-WYSTAWA "KOLEJKOWO-MIASTO Z PIERNIKA"

          • We wtorek 5 grudnia 2023 r uczniowie naszej Placówki z klasy I II III C SP , klasy I II A SP, klasy III D SP, klasy IV V C ORW , klasy III B ORW, GET I wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem było Kolejkowo, które mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower. Kolejkowo - największa w Polsce makieta kolejowa, z jeżdżącymi miniaturowymi pociągami i samochodami. Świat miniatur przedstawiał autentyczne budowle z terenu Górnego Śląska i Dolnego Śląska. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca we Wrocławiu, takie jak rynek czy Dworzec Świebodzki. Makiety przedstawiały również inne ciekawe miejsca w Polsce. Widzieliśmy obserwatorium na Śnieżce, a także dworzec w Karpaczu, a w międzyczasie co 9-minut nad makietą zapadała noc. Kolejnym etapem zwiedzania była wizyta w Mieście z Piernika, w którym było czuć zapach cynamonu i korzennych przypraw. W sercu tego słodkiego cudu znalazł się Wrocławski Ratusz, kościół, zoo, dom Baby Jagi, dworzec, młyn, piekarnia i setki piernikowych chatek oprószonych cukrowym śniegiem. Wizyta w Kolejkowie wprawiła wszystkich w dobre przedświąteczne humory. Wyjazd zorganizowała pani Agnieszka Książkiewicz.

          • KONKURS "ŚWIĄTECZNA FIGURA"

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom i grupom, które wzięły udział w konkursie na wykonanie „Figury Świątecznej”. Organizatorem akcji była pani Agnieszka Książkiewicz-opiekun Samorządu Uczniowskiego.

          • MIKOŁAJKI

          • Dnia 01.12.2023 r. z okazji Mikołajek przyjechał do naszej szkoły Mały Teatr z przedstawieniem „Na kłopoty Pani Rozbawialska”. Barwny spektakl pełen radości i niespodziewanych zwrotów akcji! Historia kogoś, kto nie chciał mieć przyjaciół, był bardzo niemiły i nie chciał się z nikim bawić. Dopiero kiedy znalazł się w niebezpieczeństwie zrozumiał, jak bardzo źle być samemu i że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

            W przedstawieniu dzieci wraz z Panią Rozbawialską, Wiewióreczką Kokardeczką, Misiem Zbysiem, Wilkiem i Klaunami, próbowały zmienić smutny świat głównego bohatera, pokazując mu jak to wspaniale jest mieć przyjaciół i móc pomagać sobie nawzajem. Wartka akcja, pomysłowa i humorystyczna animacja, piękne lalki i przede wszystkim aktywny udział dzieci w spektaklu zapewnił wrażenia i wspaniałą zabawę!

            Natomiast 06.12.2023 r. odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom słodkie prezenty.

          • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2023 „Więcej nas łączy, niż dzieli…”

          •  

            Dnia 01.12.2023 r. Karolina Pieniądz, Angelika Waścińska, Małgorzata Łagoda, Zuzanna Ptak, Natalia Zaraza, Magda Koszyka oraz Patrycja Puzio reprezentowały naszą placówkę w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, wykonując utwory o tematyce zimowo – świątecznej Feliz Navidad oraz Pastorałkę od serca do ucha. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespól Szkół Specjalnych w Żmigrodzie jako podsumowanie projektu "Więcej nas łączy, niż dzieli..." Fundacji Razem Być przy współpracy z Powiatowym Centrum pomocy Rodzinie w Trzebnicy. Tego dnia uczestnicy obchodów wzięli udział w przemarszu z Zespołu Placówek Kultury do żmigrodzkiego rynku i zgodnie z tradycją wypuścili 200 Balonów Marzeń do nieba. Następnie odbyła się część artystyczna, w której oprócz naszych reprezentantek można było podziwiać występy: Teatru tańca „Impresja” ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” z Trzebnicy, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzebnicy, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Pałacyk” w Żmigrodzie, Seniorów artystów ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” z Obornik Śląskich oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Obornikach Śląskich. Obchodom towarzyszyła wystawa prac uczniów, wychowanków i seniorów z powiatu trzebnickiego na co dzień pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych. Finał obchodów poprzedzony był warsztatami techniczno – plastycznymi, w których również wzięli udział nasi uczniowie wykonując drewniane domki techniką decupage oraz malując na szkle.

          • JASEŁKA W GRW II

          • W dniu 12.12.2023 r. wychowankowie GRW II zaprezentowali program bożonarodzeniowy pt.: „Radosna Nowina”. W tym roku podczas prezentacji historii Narodzenia Pańskiego głosiliśmy przesłanie miłości, bliskości, radości i pokoju w oparciu o piękne kolędy i pastorałki: Gdy śliczna Panna - Anny German, Mizerna Cicha - Antoniny Krzysztoń, Gwiazdeczka – Rodziny Pospieszalskich, i inne oraz Przekażmy sobie znak
            pokoju.
            Życzymy wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, szczęśliwej realizacji życiowych planów i obfitego Bożego błogosławieństwa.
             

          • CZYTAM Z KLASĄ "Lekturki spod chmurki"

          • Kolejnym zadaniem podczas realizacji Projektu CZYTAM Z KLASĄ ,,Lekturki spod chmurki" było zorganizowanie sesji zdjęciowej po przeczytaniu lektury ,,Plastusiowy pamiętnik". Uczniowie biorący udział w projekcie po przeczytaniu lektury mieli okazję obejrzeć film ,,Plastusiowy pamiętnik". Mogli w nim zobaczyć jak wyglądała klasa, jak dzieci w tamtych czasach się ubierały, w co się bawiły podczas przerw, jakimi przyborami się posługiwały i jakie miały piórniki. Podczas sesji uczniowie mogli przenieść się w czasie i spróbować wcielić w rolę uczniów z dawnych czasów i odegrać scenki z poszczególnych rozdziałów lektury.

          • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „NIE DAJ SIĘ UZALEŻNIĆ”

          • 27 listopada w naszej placówce odbyły się warsztaty profilaktyczne  przeprowadzone przez panią Izabellę Korpowską - przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z używkami takimi jak: alkohol, papierosy, e-papierosy, narkotyki, dopalacze. Mogli również założyć „alkogogle” - specjalne okulary, które służą do symulowania efektów spożycia alkoholu: zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości. Warsztaty pozwoliły uświadomić młodzieży jak negatywny wpływ mają niedozwolone substancje na organizm młodego człowieka.   

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • „Naród, który traci pamięć przestaje być narodem”

            Józef Piłsudski

            105 lat temu, 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. My jako pokolenie młodych pielęgnujemy pamięć o nas, o naszym narodzie, o Polsce. 14.11.2023 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej społeczności szkolnej. Apel uświetniły wiersze oraz utwory patriotyczne. W tym dniu zostały również przekazane przez Panią Dyrektor Lilę Zajączkowską książki dla uczniów klas pierwszych w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzania dziecięcej wyobraźni, wrażliwości oraz niekończącej się pasji czytania. Projekt Wyprawki Czytelnicze organizowany jest przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

             

          • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

          • Z okazji Święta Edukacji Narodowej, 13 października przyjechał do naszej Placówki EKSPRES DO WIEDZY, którym swoją podróż odbyli nauczyciele, pracownicy kadr i obsługi. W lokomotywie zasiadła Pani dyrektor Lila Zajączkowska. Zaproszeni goście: Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Mądra Kras, Główny specjalista ds oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy Mirella Skaczyło, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Sebastian Węgrzynowski, nauczyciele, pracownicy ,rodzice i uczniowie- świętowali Dzień Nauczyciela. Szczególnie ciepłe słowa i życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej w imieniu Starosty Powiatu Trzebnickiego Małgorzaty Matusiak przekazała wszystkim pracownikom Powiatowego Zespołu Pani Naczelnik. Wszyscy podziwiali występy uczniów, którzy zachwycali i wzruszali recytując wiersze, tańcząc i śpiewając. Szczególnie podniosłym momentem uroczystości było pasowanie na uczniów klas pierwszych. W holu szkoły można było obejrzeć prezentację upamiętniającą powstanie przed 250 laty Komisję Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały Panie: Małgorzata Żelazko i Agnieszka Książkiewicz.

          • WYCIECZKA DO HUTY SZKŁA "JULIA" W PIECHOWICACH.

          • W dniu 22.09.2023 uczniowie naszej placówki uczestniczyli w wycieczce do Huty Szkła „Julia” w Piechowicach, która była podsumowaniem programu profilaktycznego „Wystaw rogi na nałogi – edycja XV”. Huta szkła „Julia” jest to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji szkła. Podczas zwiedzania poznaliśmy niezwykły proces wytwarzania kryształu w pracującej hucie. Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Zobaczyliśmy wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu. Braliśmy udział w warsztatach gdzie malowaliśmy na szkle i każdy z nas miał możliwość zostać artystą.

          • WYCIECZKA DO OŚRODKA BADAŃ ŚRODOWISKA LEŚNEGO W ZŁOTÓWKU

          • 27 września udaliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Grochowa i do Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Badań Zwierząt Łownych w Złotówku. Przeszliśmy ścieżkę edukacyjną z Panem leśniczym Krzysztofem Hulewiczem i dowiedzieliśmy się jak powstaje las. Następnie już w Złotówku dowiedzieliśmy się na czym polega pomoc niesiona poszkodowanym zwierzętom dzikim. Wycieczka była udana i pogoda nam sprzyjała. Polecamy wyjazd do Złotówka.

          • JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 28.09.2023 r. wzięliśmy udział w Jesiennych Biegach Przełajowych o Puchar Trzebnickiego Święta Sadów. W tym roku zawody po raz pierwszy odbyły się na terenie rekreacyjnym kompleksu boisk przy ulicy Czereśniowej. Nasi sportowcy rywalizowali z prawie 500 dzieci z całego powiatu trzebnickiego. Gratulujemy!

          • WYCIECZKA DO ZIELONEJ DOLINY W KRZEPTOWIE

          • ,,Wykopki” stały się dobrym pomysłem na wycieczkę do Zielonej Doliny w Krzeptowie (25.09.23). Każdy uczestnik zbierał ziemniaki na polu oraz wysłuchał opowiadania, Pani gospodyni , o krótkiej historii ziemniaka i kilku praktycznych porad dotyczących ziemniaków. Uczniowie brali udział w konkursie na Króla Kartofla. W ognisku zostały upieczone dla nas ziemniaki. Podczas warsztatów manualnych Każdy uczeń wykonał z ziemniaka jeża. Mieliśmy również czas na wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu. Dziękujemy Stowarzyszeniu Troska za sfinansowanie naszej wycieczki do Zagrody Edukacyjnej Zielona Dolina.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Z okazji Dnia Chłopaka, cała szkoła miała okazję do zabawy i tańca podczas dyskoteki zorganizowanej 29.09.2023 r. na naszej sali gimnastycznej. Tematyką przewodnią imprezy byli SUPERBOHATEROWIE, stąd też na parkiecie można było spotkać co najmniej kilku Spider-Manów, Batmanów, Supermanów oraz wielu innych herosów znanych z komiksów, bajek i filmów. Nie zabrakło również dziewcząt w pięknych sukniach, których uroda dodała blasku naszym dzielnym chłopakom. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, które jeszcze bardziej uatrakcyjniły dzisiejsze święto.

          • LAPTOPY DLA UCZNIÓW

          • Program "Laptop dla ucznia" to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

            W imieniu organu prowadzącego - Powiatu Trzebnickiego, w dniu 22 września 2023r. laptopy zostały przekazane uczniom klas IV oraz Rodzicom przez Panią Dyrektor Lilę Zajączkowską.

          • PIKNIK INTEGRACYJNY W KURASZKOWIE

          • 21.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym etapie Programu "Razem Poznajemy Dolny Śląsk", który zrealizowany został przy współudziale Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenia "Pozytywka", Starostwa Powiatowego w Trzebnicy oraz Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Trzebnicy.

            Tym razem uczestniczyliśmy w fantastycznej zabawie podczas pikniku integracyjnego w Kuraszkowie.

          • TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

          • Choć w naszej szkole nie brakuje optymizmu i szczęśliwych chwil każdego dnia, w minionym tygodniu w sposób szczególny zaakcentowaliśmy te ważne wartości w ramach "IV Tygodnia Szczęścia w Szkole" zainicjowanego przez Happiness at School. Z tej okazji, w środę 20.09.2023 r. wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły postanowili założyć ubrania w kolorze zielonym. Ponadto, uczniowie przygotowali plakaty na temat tego czym dla nich jest optymizm.

          • WYCIECZKA DO OSADY DANIELI W ZAMIENICACH

          • W dniu 15 września podopieczni Stowarzyszenia TROSKA odwiedzili ,,Osadę Danieli” w Zamienicach. Jest to ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne, które oferuje swoim gościom wspaniałą zabawę i obcowanie z piękną przyrodą i podziwianiem różnych zwierząt . Osada jest otoczona lasami borów dolnośląskich. Spędziliśmy tu wspaniałe chwile wśród przyrody , zwierząt i oczywiście podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i zabawy przy muzyce, którą przygotowała dla nas gospodyni Osady.

            Dziękujemy Stowarzyszeniu Troska za sfinansowanie wycieczki .

    • Kontakty

      • Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno - Wychowawczych w Trzebnicy
      • (71) 3120740, fax.: 071 3120740
      • Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczy w Trzebnicy, 55-100 Trzebnica, ul. Nowa 1 NIP: 9151782293 REGON: 021670170 Poland
    • Logowanie