• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniu 15 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne przygotowujące do Świąt Wielkanocnych. Naukę rekolekcyjną poprowadził Ks. Paweł Krężołek ze zgromadzenia zakonnego Salwatorianów. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w katechezie rekolekcyjnej. Był to dobry czas pełen radości i wspólnej modlitwy.

• I POWIATOWE FORUM

• 9 marca w naszej placówce, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak, odbyło się I Powiatowe Forum dla Nauczycieli i Rodziców "Dobre relacje NAUCZYCIEL - RODZIC - DZIECKO INWESTYCJĄ W DOBRĄ PRZYSZŁOŚĆ". Zaproszenie na spotkanie przyjęły Panie Prelegentki będące specjalistkami w swoich dziedzinach: Pani dr Anna Hildebrandt-Mrozek, Pani mgr Katarzyna Wnęk-Joniec oraz Pani mgr Lidia Lempart. Tematyka wykładów obejmowała budowanie poczucia własnej wartości, wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka oraz stawianie granic i wymagań dziecku z niepełnosprawnością. Forum stało się okazją do wymiany doświadczeń, wątpliwości, obaw - okazją do komunikacji między dorosłymi odpowiedzialnymi za wspieranie rozwoju dziecka. Bowiem tylko działając wspólnie, razem, "jednym frontem" jesteśmy w stanie dać dziecku to, czego ono w danym momencie życia najbardziej potrzebuje. Bardzo serdecznie dziękujemy Tym Wszystkim z Państwa, którzy byli z nami w tym dniu. Nadmienić należy, że koszty związane z organizacją Forum pokryte zostały z funduszy Stowarzyszenia "Troska" działającego przy Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno- Wychowawczych. Mamy ogromną nadzieję, na kolejne TAKIE spotkania, gdyż zdajemy sobie sprawę z ogromu niedosytu i niewyczerpania tematu. Zatem jeszcze raz bardzo dziękując mówimy Państwu - do zobaczenia.