• BAL KARNAWAŁOWY 2023

• Bal karnawałowy był długo  wyczekiwaną atrakcją oraz tradycją w naszej Społeczności Szkolnej. Podczas tego wydarzenia uczniowie i wychowankowie mogli wcielić się w różne  znane i lubiane postaci bajkowe, wymyślone przez siebie stworki-  wyglądać inaczej niż zwykle.

W dniu 09.02.2023 r. w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych odbyła się coroczna  zabawa taneczna połączona z maskaradą. Można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, strażaków,  różnorodne wesołe zwierzaczki a także Spider-Mana i  Czrnoksiężnika. Dzieci i młodzież przebrana w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił zespół muzyczny DEXTER. Uczestnicy zaprezentowali swoje stroje karnawałowe przed całą  społecznością a właściciele tych najwspanialszych i najbardziej pomysłowych zostali nagrodzeni  „Koronacją na Królową i Króla Balu”. Podczas zabawy odbywały się różnorodne konkursy  taneczne i sprawnościowe, które  dostarczyły wiele radości uczestnikom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z uśmiechem na twarzy i upominkami, które otrzymali za piękne stroje i udział w konkursach opuszczali salę balową.  Wspólna, dawno wyczekiwana zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu.

Bal karnawałowy dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko wychowankom i uczniom , ale również dorosłym–rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom.

• STYPENDIUM STAROSTY POWIATU TRZEBNICKIEGO

• 8 lutego 2023 r. podczas uroczystej gali w Żmigrodzie, odbyło się wręczenie Stypendium Starosty Powiatu Trzebnickiego. Spośród uczniów naszej szkoły, nagrodę otrzymali: Ewa Następniak, Estera Widuch, Weronika Potemska, Michał Korzystka. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

• WYCIECZKA DO LUMINA PARKU

• Lumina Park w Zamku Topacz pod Wrocławiem to miejsce wyjątkowe - w jednej chwili można przenieść się w krainę baśni. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy I II III B SP oraz klasy IV ORW. W „Tajemniczych Ogrodach” uczniowie mogli zobaczyć m.in. przepiękne zwierzęta, strachy i duchy, dzieła sztuki rozwieszone na drzewach, instrumenty muzyczne i wiele innych, przepięknych instalacji artystycznych zrobionych z setki świateł i światełek. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem i miło spędziły czas w bajkowej atmosferze. Polecamy wszystkim to zaczarowane miejsce.

• PODZIĘKOWANIE

• Uczniowie Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych im. Marii Grzegorzewskiej w Trzebnicy serdecznie dziękują Panu Jackowi Tarczyńskiemu z Firmy Tarczyński, który wsparł rozwój i edukację dzieci i przekazał na rzecz szkoły 4 nowoczesne laptopy. Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu komputerowego uatrakcyjnią i wzbogacą naszą pracę.

Pozyskanie nowoczesnego sprzętu komputerowego nie byłoby możliwe bez wsparcia i współpracy z Rodzicami – w tym przypadku swoje wielkie zaangażowanie w „życie klasy” wykazała Pani Aldona Kwapińska, która we współpracy z Panem Jackiem Tarczyńskim z Firmy Tarczyński, dowiedziała się o potrzebach i marzeniach uczniów i je spełniła. DZIĘKUJEMY!

• "A MY DO BETLEJEM, DO BETLEJEM..."

• 22 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe "A my do Betlejem...Do Betlejem", wystawione przez uczniów klasy I-II ORW, IV ORW, VI ORW oraz wychowanków GRW III.

Cieszymy się ogromnie, że po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy spotkać się na jasełkach i wspólnym kolędowaniu..

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomimo "przedświątecznej gorączki" znaleźli czas i ochotę, aby pójść z nami do Betlejem, zatrzymać się na chwilę, ”(...) by jeszcze raz dzieckiem się stać (...) i uwierzyć w jeszcze jedno w Boże Narodzenie (...)"

My ze swojej strony składamy podziękowania dla Naszych Wspaniałych Aktorów, którzy wychodząc ze swojej strefy komfortu, przekraczali granice swoich możliwości, aby jak najpiękniej oddać Ducha Świąt Bożego Narodzenia.

DZIĘKUJEMY KOCHANI - JESTEŚCIE WIELCY

Organizatorzy:

Anna Balicka

Aneta Chmielewska

Marlena Hutman

Maria Płuciennik

PS. Specjalne podziękowania składamy Pani Asi Aniołek - Pięta oraz

Panu Sergiuszowi Urbanowi

Panu Dawidowi Kozicy

i Wszystkim tym z Państwa, którzy wspomogli nas w tym przedsięwzięciu

BARDZO DZIĘKUJEMY!