• MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA SZKÓŁ SPECJLANYCH W LEKKOATLETYCE

• 11 maja Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy, Stowarzyszenie TROSKA oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe „Sprawni – Razem” zaprosili sportowców z 12 szkół na Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Specjalnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Trzebnicy. Głównym celem zawodów było wyłonienie reprezentacji województwa dolnośląskiego na Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Z zaproszenia skorzystali zawodnicy z Kłodzka, Katów Wrocławskich, Oławy, Oleśnicy, 2 ośrodki z Wrocławia, Wąsosza, Szklarów Górnych, Milicza oraz Trzebnicy. Otwarcia uroczystości dokonali goście honorowi z Starostwa Powiatowego w Trzebnicy oraz Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Sędzią głównym zawodów był Pan Paweł Taźbirek. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o zdobycie jak najlepszych wyników, zmagając się w następujących konkurencjach:

Dziewczęta młodsze: bieg na 100 i 800 m, skok w dal.

Dziewczęta starsze: bieg na 100, 200, 400, 800 m,  skok w dal oraz pchnięcie kulą.

Chłopcy młodsi: bieg na 100, 1500 m,  skok w dal.

Chłopcy starsi: bieg na 100, 200, 400, 800, 1500 m, skok w dal oraz pchnięcie kulą.

Gratulujemy wysokich wyników sportowych wszystkim sportowcom oraz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów.

• FORMY WSPARCIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ PO ZAKOŃCZENIU EDUKACJI

• 17 maja 2023r o godzinie 13.00 w PZSPSzk-Wych. odbyło się spotkanie dla rodziców z Powiatu Trzebnickiego pn.”Formy wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną po zakończeniu edukacji”.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, Dyrektor PCPR w Trzebnicy Ewa Kowal, Dyrektor Środowiskowego Domu Opieki w Obornikach Śląskich Halina Kucznier, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żmigrodzie Edyta Ziętkiewicz, Kierownik warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebnicy Alicja Tas, psycholog, pedagog, kadra kierownicza PZSPSzk-Wych. oraz zainteresowani rodzice.

Podczas spotkania były poruszane ważne kwestie dotyczące różnych możliwości wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które zakończyły edukację. Okazało się, że temat bardzo potrzebny, a zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie i pomoc wykracza poza możliwości, które oferują instytucje, stowarzyszenia i fundacje w Powiecie Trzebnickim.

Jest to pierwsze spotkanie i mamy nadzieję kontynuować tę inicjatywę. Wyrażamy jednocześnie nadzieję, że w kolejnych spotkaniach weźmie udział większa grupa Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu w oczekiwaniu na kolejne - Lila Zajączkowska.

• PROGRAM ARTYSTYCZNY DLA RODZICÓW

• W dniu 16.05.2023 r. wychowankowie GRW II zorganizowali dla Swoich Rodziców program pt.: „Serce w Muzyce”. Młodzież, tym razem „zabrała rodziców w podróż” poprzez przyjemne polisensoryczne doświadczenia przy muzyce relaksacyjnej, zaprezentowała w oprawie wokalno-instrumentalnej utwór „Biegnij przed Siebie” A. Wyszkoni oraz improwizację ruchową do kompozycji M. Lorenca „Taniec Eleny”.

Występ artystów został nagrodzony brawami, a przede wszystkim radością i wzruszeniem rodziców.

Pragniemy życzyć wszystkim Rodzicom wszelkiej pomyślności, za to, że kształtują nas, dbają o nasz rozwój, pokazują ogromny świat, który nas otacza, uczą i wychowują.