• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• „Naród, który traci pamięć przestaje być narodem”

Józef Piłsudski

105 lat temu, 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. My jako pokolenie młodych pielęgnujemy pamięć o nas, o naszym narodzie, o Polsce. 14.11.2023 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej społeczności szkolnej. Apel uświetniły wiersze oraz utwory patriotyczne. W tym dniu zostały również przekazane przez Panią Dyrektor Lilę Zajączkowską książki dla uczniów klas pierwszych w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzania dziecięcej wyobraźni, wrażliwości oraz niekończącej się pasji czytania. Projekt Wyprawki Czytelnicze organizowany jest przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.