• AKCJA ŻONKILE

• W tym roku po raz kolejny, wzięliśmy udział w organizowanej przez Muzeum POLIN, ogólnopolskiej akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach akcji odbyło się wiele działań propagujących wiedzę i pamięć o bohaterach tamtych dni i motywach ich działań…Tegoroczna akcja Żonkile odbyła się w czasie, gdy w Europie, w naszej części kontynentu, znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcieliśmy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem MIŁOŚĆ był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych. #Łączynaspamięć.

• NOWA SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

• Dzięki udziałowi naszej Placówki w projekcie pt. "Twoja edukacja Twoja przyszłość", oraz ogromnej przychylności i zrozumieniu ze strony Pani Dyrektor Lili Zajączkowskiej oraz zaangażowaniu terapeutów SI mamy wspaniałą salę Integracji Sensorycznej. Mieści się ona w dużej, jasnej sali, wyposażona jest bogato w sprzęt stymulujący wszystkie zmysły, co daje dobrą bazę wzmacniającą naszych uczniów i wychowanków oraz przygotowuje ich do opanowania technik szkolnych. Nie ma w naszej Placówce podopiecznego, który nie czekałby z ochotą na zajęcia w tej sali. Wszyscy doskonale się tam bawią i poprzez zabawę stymulowane są ich wszystkie zmysły. Prezentujemy kilka zdjęć pokazujących naszą pracę na zajęciach oraz wielką radość na twarzach naszych podopiecznych.

Terapeutki SI

Małgorzata Żelasko i Ewa Borecka

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny powitalismy aktywnie, kolorowo i radośnie. Uczniowie SOSW i grup ORW wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w przemarszu w okolicy naszej szkoły i Lasu Bukowego.