• WYCIECZKA DO KINA

• W dniu 25.11.2022 r. uczniowie SP, SPP oraz ORW PZSPSzW im. Marii Grzegorzewskiej w Trzebnicy wraz z nauczycielami wybrali się szynobusem do CH Korona do Kina Cinema City na film pt. „King: Mój przyjaciel lew”. Była to wartościowa opowieść o przyjaźni, rodzinie i zwierzakach – lekcja wiedzy o świecie. Uczniowie po obejrzeniu filmu zrozumieli, że miejsce dzikich zwierząt jest wśród wolnych mieszkańców niczym nieograniczonej sawanny, a ludzie są odpowiedzialni za świat, w którym żyją i zawsze powinni szanować pierwotne prawa natury. Jedną z atrakcji wycieczki była również wizyta w Restauracji McDonald's.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• „Chociaż czasem świeci słońce

Chociaż czasem pada deszcz,

Pozdrowienia wciąż gorące

Śle… Kto? Chyba dobrze Wiesz!”

W dniu 21 października 2022 r. pozdrowienia słali sobie nawzajem wszyscy uczniowie i pracownicy PZSPSzW im. Marii Grzegorzewskiej w Trzebnicy. Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień kl. VII-VIII B SP z wych. Magdaleną Górą zorganizowali szkolną pocztę pełną miłych słów i pozytywnej energii. Każdy doręczony „do rąk własnych” list wywoływał uśmiech – często nieśmiały i doprawiony zaskoczeniem obdarowanego, ale zawsze szczery.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Ps. – Dziękujemy uczniom kl. I – II C SPP za pomoc w dostarczaniu adresatom listów z pozdrowieniami.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 10 listopada 2022 r odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i odpowiadać na pytania, ktore dotyczyły wiedzy związanej z naszą Ojczyzną. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie dużym czerwonym ołówkiem. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• #SzkołaDoHymnu

• Uczniowie naszej szkoły, jak co roku przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do organizowanej w całej Polsce akcji Szkoła do hymnu.

• DZIEŃ TRENINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH

• W dniu 27 października 2022 roku Dolnośląski Oddział Regionalny "Olimpiady Specjalne Polska" zorganizował XVI Dolnośląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej. Naszą placówkę reprezentowali: Sebastian Krasik, Michał Śledziewski i Michał Śliwecki. Każdy z Wychowanków wziął udział w trzech konkurencjach i dumnie odebrał medal podczas ceremonii finałowej. Sportowców wspierali trenerzy: Maria Płuciennik i Sergiusz Urban.