• FESTIWAL W WĄSOSZU

• Dnia 10 kwietnia 2024 r. Karolina Pieniądz, Angelika Waścińska, Milena Bębenek, Zuzanna Ptak, Jakub Lorek, Jakub Pukacz oraz Ignacy Szlęzak reprezentowali naszą placówkę podczas VII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…” w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Wąsoszu. W tej edycji konkursu rywalizowali ze sobą przedstawiciele pięciu placówek: Zespół Szkół Specjalnych ze Żmigrodu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Głogowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci z Lubina, Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych im. Marii Grzegorzewskiej w Trzebnicy oraz Zespół Szkół Specjalnych z Oławy.

Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w czterech kategoriach. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych- klasy I-III. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy szkól branżowych i szkoły przysposabiającej do pracy. Jako ostatnia zaprezentowała się liczna grupa wykonawców ze szkół podstawowych- kl. IV-VIII. Ocenie podlegały nie tylko walory głosowe uczestników, ale przede wszystkim interpretacja utworów, muzykalność

i poczucie rytmu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Nasi uczniowie również w tym roku zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, co zostało docenione przez jury konkursu. Angelika Waścińska została laureatką II miejsca a Karolina Pieniądz zdobyła miejsce III w kategorii szkoły przysposabiającej do pracy. Zuzanna Ptak, Jakub Lorek, Milena Bębenek, Ignacy Szlęzak i Jakub Pukacz otrzymali wyróżnienia w swoich grupach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Renata Andruszków

Elżbieta Bagińska - Gajda

• DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień ten w naszej Placówce stał się idealnym momentem na to, aby nauczyć dzieci o ochronie środowiska i znaczeniu naszej planety. Gra terenowa, która ze względu na brak odbyła się w szkole, stała się bardzo dobrym sposobem na połączenie nauki z zabawą. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy młodszych i starszych. Każda grupa miała do wykonania po osiem zadań. Tematem zadań była oczywiście ekologia, recykling, segregacja odpadów, znajomość zachowań proekologicznych oraz znajomość nazw kontynentów. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i ogromnym zaangażowaniem w realizacji zadań, które przygotowała pani Agnieszka Książkiewicz i Marlena Hutman. Wszystkim dziękujemy za aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi.

• FESTIWAL PIOSENKI

• 16 kwietnia 2024 r. w naszej placówce odbył się XVII Szkolny Festiwal Piosenki. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 22 uczniów naszej szkoły prezentowało swoje umiejętności estradowe w pięciu kategoriach, wśród których wyłonieni zostali zwycięzcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez działające przy naszej placówce Stowarzyszenie Troska.

Wykonawcy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory o dowolnej, radosnej  tematyce. Ich występy oceniane były przez jury w składzie: Główny Specjalista Wydziału Oświaty i Zdrowia pani Mirella Skaczyło, przedstawiciel Rady Pedagogicznej pani Marta Lasota – Łysoń oraz reprezentant Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego pani Maja Płuciennik.

Prezentacje wykonawców były różnorodne. Każdy uczestnik oczarował publiczność oryginalną interpretacją wybranego utworu oraz ogólnym wyrazem artystycznym. Widownia i jury podziwiali nie tylko piękny śpiew, ale także interpretację utworu, żywiołowość wykonania oraz ruch sceniczny. Niektóre występy zachwyciły szczególnie, czego potwierdzeniem były przyznane nagrody i wyróżnienia.

Laureaci pierwszego miejsca w swoich kategoriach:

Karolina Pieniądz, Angelika Waścińska, Bartłomiej Marciniak, Milena Bębenek oraz Jakub Pukacz.

Jako drudzy na podium pojawili się:

Dorota Radota, Jakub Lorek, Natalia Zaraza, Patrycja Puzio oraz Dawid Boruta

Trzecie miejsca należały do:

Marka Poloka, Małgorzaty Łagody, Ignacego Szlęzaka, Estery Widuch oraz Marioli Baumgart.

Wyróżnieni wykonawcy to:

Magdalena Koszyka, Sebastian Handzelewicz, Wojciech Ziółecki, Norbert Nędza, Zuzanna Ptak, Michał Korzystka oraz Dorian Łatwiński.

Dużą atrakcją tegorocznego konkursu były występy dwóch absolwentów naszej placówki: Jakuba Kobyłeckiego oraz Pawła Maruchy. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Uczestnicy Festiwalu zaprezentowali wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Obok zdrowej rywalizacji, imprezie towarzyszył uśmiech, pozytywna energia oraz świetna zabawa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Andruszków

Elżbieta Bagińska-Gajda